More
  HomeZo sveta zvieratAké mäso jedia tigre

  Aké mäso jedia tigre

  Published on

  spot_img


  Čo jedia tigre okrem mäsa?

  Ak nemôžu dostať svoje labky na nejakého diviaka, je známe, že jedia losy, jelene, rysy a niekedy dokonca aj medvede. Ak veľké zdroje mäsa nie sú ľahko dostupné, sibírske tigre budú jesť králiky, ryby a akékoľvek hlodavce, ku ktorým sa dostanú.

  Koľko mäsa zjedia tigre za jeden deň?

  Samec tigra zjedol 35 kilogramov mäsa za jednu noc (77 libier). Tigrica skonzumovala na jedno posedenie 30 kilogramov mäsa (dospelý chital). … Tigrica a dve mláďatá zjedli 102 kilogramov (225 libier) mäsa za dva dni (17 kg na zviera za deň). Jeden veľký byvol a dospelá krava zožrali za šesť dní štyri tigre.

  Aké potraviny tiger jedáva?

  Tigre jedia rôznu korisť s veľkosťou od termitov až po slony. Neoddeliteľnou súčasťou ich potravy je však korisť s veľkým telom s hmotnosťou približne 20 kg (45 libier) alebo väčšou, ako sú losy, jelene, ošípané, kravy, kone, byvoly a kozy. Príležitostne môžu konzumovať tapíry, teľatá slonov a nosorožcov, druhy medveďov,…

  Aké sú zvyky tigra?

  Návyky tigra. Tigre žijú osamote a pohybujú sa hlavne v noci. Ak sú veľké zvieratá, ktorými sa môžu živiť, usmrtia ich približne dvakrát týždenne, ale ak sú k dispozícii len malé zvieratá, musia ich zabíjať častejšie. Uprednostňujú jelene, divé ošípané a divoké voly, ale jedia aj všetky druhy cicavcov, vtákov, plazov a rýb.

  Latest articles

  More like this