More
  HomeZo sveta zvieratAký druh vtákov žije v dažďovom pralese

  Aký druh vtákov žije v dažďovom pralese

  Published on

  spot_img


  Aké druhy vtákov žijú v tropickom dažďovom pralese?

  Vtáky dažďového pralesa. Tropické dažďové pralesy sú domovom mnohých druhov vtákov, vrátane papagájov, zoborožcov, tukanov a dravcov, ako sú orly, jastraby a supy. Niektoré sťahovavé vtáky žijú počas zimy v dažďových pralesoch a na jar a v lete sa vracajú do chladnejších oblastí.

  Aké druhy vtákov žijú v dažďových pralesoch?

  10 exotických vtákov v amazonskom dažďovom pralese ara hyacintová. Ara hyacintová, Anodorhynchus Hyacinthinus, je vták, ktorý patrí do čeľade papagájov. … Chiribiquete Emerald. Smaragdový chiribiquete, Chlorostilbon olivaresi, je vták z čeľade kolibríkovitých. … Cock-of-the-rock. … Castelnauský mravenec. … Ara šarlátová. … Karmínový topaz. … Drevopás čierny. … Okuliare sova. … Para Oropendola. … Viac položiek…

  Aké papagáje žijú v tropickom dažďovom pralese?

  Ara macao (Ara macao) je veľký druh papagája, ktorý sa vyskytuje v tropických dažďových pralesoch Strednej a Južnej Ameriky vrátane Mexika, Guatemaly, Belize, Kolumbie, Ekvádoru, Peru a Brazílie. Žije v korunách stromov (listy stromov) a emergentnej vrstve (vrcholy najvyšších stromov) dažďového pralesa.

  Aké vtáky žijú v džungli?

  Cotingas sú veľmi veľkou čeľaďou vtáčích druhov, ktoré sa nachádzajú v pralesoch džungle tropickej Južnej Ameriky a Strednej Ameriky. Tieto vtáky jedia hmyz a ovocie a majú rôzne farby, od vysoko dekoratívnych vtákov, ako sú kohúty, až po tie fádne vyzerajúce.

  Latest articles

  More like this