More
  HomeZo sveta zvieratBiotop ľadových medveďov

  Biotop ľadových medveďov

  Published on

  spot_img


  Kde žijú ľadové medvede?

  Populácia ľadových medveďov je ohrozená v dôsledku klimatických zmien a topiacich sa ľadovcov. Najjužnejšia populácia ľadových medveďov je v Kanade, v oblasti obklopujúcej Hudsonov záliv. Grónsko je domovom najväčšej populácie ľadových medveďov.

  Aké sú zvyky ľadových medveďov?

  Návyky ľadových medveďov. Ľadové medvede sú väčšinou osamelé zvieratá a sú aktívne v každom ročnom období, vždy hľadajú jedlo. Sú mimoriadne silné a aktívne a rýchlo pokrývajú zem dlhými krokmi svojich sklonených nôh. Chodidlá majú pokryté srsťou, ktorá im pomáha priľnúť si na klzkom povrchu.

  Kde možno nájsť ľadové medvede?

  Ľadové medvede možno nájsť aj v Grónsku, Rusku a USA. Z 19 známych subpopulácií ľadových medveďov sa dve subpopulácie nachádzajú v oblasti James/Hudson Bay, ďalšia subpopulácia obýva Western Hudson Bay, zatiaľ čo iná skupina v severozápadnom Ontáriu a James Bay.

  Prečo žijú ľadové medvede v Arktíde?

  Ľadové medvede žijú na každoročnom ľade v celej cirkumpolárnej Arktíde. Pretože milujú biotop, kde sa súčasný prúd a veterný prúd vzájomne ovplyvňujú a vytvárajú topiace sa a znovu zamŕzajúce ľadové plochy.

  Latest articles

  More like this