More
  HomeZo sveta zvieratČo robí krokodíl

  Čo robí krokodíl

  Published on

  spot_img


  Kde žijú krokodíly?

  Počas druhohôr, asi pred 100 miliónmi rokov, bol rad krokodílov jedným z najvýznamnejších zvierat v potravinovom reťazci. Dnes sa krokodíly nachádzajú v tropických biotopoch Afriky, Ázie, Austrálie a Ameriky. Bežne žijú v blízkosti jazier, riek, mokradí a dokonca aj niektorých oblastí so slanou vodou.25 . 2014.

  Čo robia krokodíly celý deň?

  Niektoré druhy sú aktívne počas dňa, zatiaľ čo iné druhy sú len nočné. Krokodíly lovia väčšinou v noci, sú to mäsožravé zvieratá a veľmi výkonní lovci, s výborným sluchom a zrakom.

  Mali krokodíly?

  Močový systém Krokodíly vylučujú amoniak, kyseliny močové a malé množstvá močoviny. Krokodília oblička nekoncentruje moč a konzervácia vody prebieha v slizničnej výstelke distálnych čriev alebo v urodeu.

  Je krokodíl vodné zviera?

  Krokodíl je veľký vodný plaz, ktorý žije v trópoch v Afrike, Ázii, Amerike a Austrálii. Krokodíly majú tendenciu sa zhromažďovať v sladkovodných biotopoch, ako sú rieky, jazerá, mokrade a niekedy aj v brakickej vode (voda, ktorá je slanšia ako sladká voda, ale nie taká slaná ako morská voda).

  Jedia krokodíly ľudí?

  Dva druhy s najznámejšou a zdokumentovanou povesťou lovu ľudí sú krokodíl nílsky a krokodíl morský, a tieto sú páchateľmi veľkej väčšiny smrteľných aj nefatálnych krokodílích útokov.

  Pijú krokodíly vodu?

  V minulom článku som diskutoval o skutočnosti, že krokodíly majú schopnosť prehĺtať pod vodou (CSG Newsletter, zväzok 22, číslo 1, január – marec 2003). Aj keď sa často dostanú na povrch, aby prehltli korisť, nemusia. Prebytočnú vodu dokážu vytlačiť tak, že ju vytlačia späť zo žalúdka.

  Latest articles

  More like this