More
  HomeZo sveta zvieratInformácie o bielej líške

  Informácie o bielej líške

  Published on

  spot_img


  Čo žerie biele líšky?

  Medzi prirodzených predátorov pre líšky patria väčšie cicavce, ako sú kojoti, medvede a horské levy, a veľmi mladé líšky sa môžu stať obeťou orlov. Ľudia tiež predstavujú značnú hrozbu pre líšky kvôli popularite lovu líšok. Líšky sa lovia aj pre kožušinu.

  Čo sú to predátori arktickej bielej líšky?

  Biele líšky sú korisťou veľkých zvierat v tejto oblasti, vrátane ľadových medveďov a vlkov. Ľudia sú tiež predátormi týchto líšok a veľa ľudí ich loví pre kožušiny. Elliot Walsh má bakalársky titul z bunkovej a vývojovej biológie a bakalársky titul z anglickej literatúry na University of Rochester.

  Pochádza arktická biela líška z Arktídy?

  Líška polárna (Vulpes lagopus), tiež známa ako biela líška, polárna líška alebo snežná líška, je malá líška pochádzajúca z arktických oblastí severnej pologule a bežná v celom biome arktickej tundry. Je dobre prispôsobený životu v chladnom prostredí a je známy najmä svojou hustou, teplou srsťou, ktorá sa používa aj ako maskovanie.

  Aké sú fakty o líščích zuboch?

  Zuby. Chrup líšky, rovnako ako všetky ostatné psovité šelmy, je I 3/3, C 1/1, PM 4/4, M 3/2 = 42 (líšky ušaté majú šesť stoličky navyše, spolu 48 zubov). Líšky majú tiež výrazné karnasálne páry, ktoré sú charakteristické pre mäsožravce. Tieto páry pozostávajú z horného premolára a dolného prvého moláru a spolupracujú na strihaní pevného materiálu, akým je mäso.

  Latest articles

  More like this