More
  HomeZo sveta zvieratOdkiaľ pochádza názov líška

  Odkiaľ pochádza názov líška

  Published on

  spot_img


  Čo znamená meno Fox?

  Meno Fox je predovšetkým mužské meno anglického pôvodu, ktoré znamená Divoké zviera v rodine psov.

  Je Fox nemecké priezvisko?

  Ak je vaše priezvisko Fox, môže mať anglický, nemecký alebo írsky pôvod. Anglický názov bol najprv Foxe a potom Fox. Nemecké slovo je Fuchs, často poangličtené na Fox.

  Je Fox indické meno?

  Fox, tiež nazývaný Meskwaki alebo Mesquakie, algonkický kmeň severoamerických Indiánov, ktorí sa nazývali Meshkwakihug, ľudia Červenej zeme. Keď sa prvýkrát stretli s francúzskymi obchodníkmi v roku 1667, kmeň žil v lesnej zóne dnešného severovýchodného Wisconsinu.

  Aký je pôvod priezviska Fox?

  Fox (priezvisko) Fox alebo Foxe alebo Foxx je priezvisko pochádzajúce z Anglicka a Írska. Odvod je zo stredoanglického „líška“, samotné pochádza zo staroanglického „líška“ spred 7. storočia.

  Je Fox židovské priezvisko?

  V Argentíne sú židovské rodiny s priezviskom FOX Na židovskom cintoríne La Tablada v Buenos Aires sú pochovaní ľudia s týmto priezviskom.

  Aké mená znamenajú líška?

  Prezývky pre Fox: | Upraviť. Foxy, red fox, silver fox, starfox, foxtail, Foxglove, Foxer Boxer. Chlapčenské meno Fox \\fox\\ má staroanglický pôvod a jeho význam je „líška.“ …Pravdepodobne sa vzťahuje na líščičku alebo na líščí brloh. Líšky sú inteligentné, kreatívne a prefíkané stvorenia – a tiež rozkošné.

  Aké je priezvisko Foxa?

  Líšky sú malé až stredne veľké, všežravé cicavce patriace do niekoľkých rodov čeľade Canidae. Líšky majú sploštenú lebku, vzpriamené trojuholníkové uši, špicatý, mierne vytočený ňufák a dlhý huňatý chvost (alebo kefu). Dvanásť druhov patrí do monofyletickej skupiny „pravých líšok“ rodu Vulpes.

  Latest articles

  More like this