More
  HomeZo sveta zvieratPracovné príležitosti v ZOO

  Pracovné príležitosti v ZOO

  Published on

  spot_img


  Je práca v zoo dobrá práca?

  Väčšina chovateľov zoologických záhrad má hlbokú a celoživotnú lásku k zvieratám a naozaj si užívajú ich každodennú starostlivosť. … Avšak aj pri obmedzenom kontakte sú vzťahy, ktoré vznikajú medzi chovateľmi zoo a zvieratami, o ktoré sa starajú, často silné a môžu byť tým najprínosnejším aspektom tejto práce.

  Akú kvalifikáciu potrebujem na prácu v zoologickej záhrade?

  Akú kvalifikáciu potrebujem, aby som mohol byť ošetrovateľom v zoologickej záhrade? Zvyčajne budete potrebovať aspoň 5 GCSE na 4. alebo vyššej úrovni vrátane angličtiny, matematiky a prírodných vied. Niektoré zoologické záhrady budú vyžadovať úroveň A a vysokoškolské vzdelanie v oblasti starostlivosti o zvieratá alebo vedy o zvieratách.

  Aké pracovné miesta sú dostupné v zoologických záhradách?

  Prvým krokom k získaniu práce v zoo je určiť si, akým kariérnym smerom by ste sa chceli uberať. Populárne možnosti kariéry v zoo zahŕňajú zookeeper, pedagóg zoologickej záhrady, zoológ, veterinár pre voľne žijúce zvieratá a veterinárny asistent, aj keď je k dispozícii aj veľa úloh v riadiacich, administratívnych a podporných pozíciách.

  Čo funguje v zoologickej záhrade?

  Chovatelia (pracujúci v zoologických záhradách) a akvaristi (pracujúci v akváriách) poskytujú priamu starostlivosť o zvieratá vrátane kŕmenia, čistenia, obohacovania, školenia, monitorovania zdravia zvierat a vzdelávania návštevníkov, to všetko je súčasťou ich každodenných povinností.

  V akom veku Zoo najíma?

  V zásade na to, aby sa niekto mohol stať zamestnancom v zoo, musí mať stredoškolské alebo obchodné vzdelanie v požadovanom odbore. Na prácu v zoo musí mať človek 18 rokov a viac. Zamestnanci, ktorí majú radi divočinu a turistiku, tu radi pracujú.

  Latest articles

  More like this