More
  HomeZo sveta zvieratPrečo sú tigre ohrozené

  Prečo sú tigre ohrozené

  Published on

  spot_img


  Prečo tigre strácajú svoj biotop?

  So stúpajúcou hladinou oceánov strácajú tigre biotopy v dôsledku pobrežnej erózie v oblastiach ako Sunderbans. Stúpajúca hladina morí si vyžaduje viac svojho biotopu a morská voda sa dostáva do riek, čo spôsobuje, že sladká voda sa stáva slanou. To sú dôvody, prečo sa tiger pohybuje na sever a čelí zmenšujúcemu sa prirodzenému biotopu.

  Aký je najohrozenejší druh tigra?

  Panthera tigris amoyensis, tiež známy ako tiger juhočínsky, je v skutočnosti najohrozenejším poddruhom tigra. Sú dokonca ohrozenejšie ako tigre sumaterské, ktoré už ochrancovia prírody pozorne sledujú. Tiger juhočínsky sa dokonca dostal do zoznamu desiatich najohrozenejších druhov sveta.

  Aké druhy tigrov vyhynuli?

  Z deviatich poddruhov tigrov sú tri vyhynuté a šesť je ohrozených. Poddruhy sú tiger indočínsky, tiger malajský, tiger sibírsky, tiger sumaterský, tiger bengálsky a tiger juhočínsky, hoci tiger juhočínsky môže byť v skutočnosti vyhynutý. Druh tigrov ako celok je v nebezpečenstve…

  Prečo svet potrebuje tigre?

  Ako špičkový predátor sú tigre rozhodujúce pre správne fungovanie ekosystému. Keď v ekosystémoch chýbajú veľké populácie predátorov, populácia bylinožravcov rastie znepokojivo rýchlo. Táto skutočnosť zase znamená, že musia konzumovať stále viac rastlín, ktoré spôsobujú nenapraviteľné škody a vyvádzajú ekosystém z rovnováhy.

  Latest articles

  More like this