More
  HomeZo sveta zvieratPrežitie sobov

  Prežitie sobov

  Published on

  spot_img


  Ako prežije sob v zime?

  V zime sa metabolizmus spomaľuje a soby sa spoliehajú na lišajníky s vysokým obsahom sacharidov nazývané sobí mach, ku ktorým sa dostanú kopaním kráterov v snehu. Teľa nasleduje svoju matku a delí sa o túto potravu. Soby prežívajú na tejto nízkoproteínovej strave tým, že recyklujú močovinu (zvyčajne odpadový produkt) v tráviacom systéme a využívajú jej dusík.

  Ako prežije sob na nízkobielkovinovej strave?

  Soby prežívajú na tejto nízkoproteínovej strave tým, že recyklujú močovinu (zvyčajne odpadový produkt) v tráviacom systéme a využívajú jej dusík. Samice si nechávajú parohy celú zimu, čo im umožňuje brániť si kŕmne krátery navzájom, ako aj samce, ktoré zhadzujú parohy krátko po ruje.

  Čo robí sob s parožím?

  Teľa nasleduje svoju matku a delí sa o túto potravu. Soby prežívajú na tejto nízkoproteínovej strave tým, že recyklujú močovinu (zvyčajne odpadový produkt) v tráviacom systéme a využívajú jej dusík. Samice si nechávajú parohy celú zimu, čo im umožňuje brániť kŕmne krátery medzi sebou navzájom, ako aj samcami,…

  Kde ľudia z Evenkov chovajú svoje soby?

  V lesoch oblasti Da Hinggan na severovýchode Číny ľudia Evenkov používajú soby ako svorky a ako kone a malý počet pastierov Tsaatan (Dhukha) v severnom Mongolsku využíva soby, ktoré chovajú, rôznymi spôsobmi.

  Latest articles

  More like this