More

  Zoo lemur

  Published on

  spot_img


  Čo jedia lemury v Zoo v San Diegu?

  V San Diego Zoo a San Diego Zoo Safari Park sú lemury kŕmené nutrične kompletnými sušienkami vyrobenými špeciálne pre primáty, ako aj niektorým ovocím, zeleninou a zeleninou. Zloženie tejto zmesi závisí od toho, čo by daný druh normálne jedol vo voľnej prírode.

  Aký druh lemura má dlhé ruky a dlhé nohy?

  Svojimi citlivými ušami môže aye-aye počuť hlodavce pohybujúce sa pod kôrou a potom poklepať prostredníkom na strom, kým nenájde správne miesto na vypáčenie. Sifakaleaping lemur: Sifakas majú viac ľudských proporcií ako iné lemury, s pomerne krátkymi rukami a dlhými nohami.

  V akom prostredí žije lemur?

  Biotop lemurov a terén, v ktorom žijú, sa značne líšia. Stredom Madagaskaru sa tiahne vysoké pohorie, ktoré vytvorilo niekoľko rôznych klimatických oblastí. Východ je mokrý, západ suchý a juh ešte suchší.

  Čím sa lemur líši od ostatných primátov?

  Mnohé druhy lemurov majú ňufák a všetky majú mokrý a neosrstený nos so zakrivenými nozdrami, čo je medzi primátmi jedinečné a robí z nich vynikajúci čuch. Majú päť číslic na predných a zadných končatinách a niektoré druhy majú na skákanie dlhšie zadné končatiny ako predné. Ich chvost nie je citlivý a má rôznu dĺžku v závislosti od druhu.

  Latest articles

  More like this